Email - halova.zuzana@centrum.cz - Tam mi můžete psát dotazy, nápady, hodnocení, ...

Alexandra Ivyová - Chuť temnoty

17. ledna 2014 v 15:42 | Zuzana |  Čtenářský deník
v originále Darkness Everlasting
vydaly Levné knihy a.s 2010
žánr: drama

Darcy Smithová vždy cítila, že se něčím liší od ostatních lidí - jen kdyby věděla, jak moc. O svém pravém důvodu má jen nejasné tušení, neboť vyrůstala v adoptivní rodině. Jak veliká je její cena, pochopí, až když je opravdově vtažena do opravdového boje mezi upíry a vlkodlaky, a zároveň objevuje nový svět plný extází a temných vášní...

Spalován touhou po Darcy by udělal Styx - vládce všech upírů - cokoliv, jen aby ji dostal ze spárů Salvátora Guilaniho, smrtelně nebezpečnéhho vůdce vlkodlaků. Ale boj za záchranu milované ženy by Styxe mohl stát tu největší cenu.
Salvátor Guilani ví, že čas vlkodlaků se krátí. Téměř na pokraji vyhynutí mé rasy se nezastaví před ničím, aby získal Darcy jako svou královnu - protože ona je klíčem k jejich záchraně.

Kterému z nich může Darcy opravdu důvěřovat? A přitom stačí jen jedno kousnití, aby se celý její život navždy proměnil v otroctví - nebo splnil věčnou rozkoš.

Hodnocení: 10/10 b.
Další upíří a vlkodlačí příběh (v pořadí třetí v sérii Strážci věčnosti.) a opět dle mého vyjádření.

Darcy si dosud žila vcelku klidným životem, pracovala jako barmanka, když v tom jí do života vstoupí Salvátor, temně krásný cizinec, který má o ni tak trochu hrůzu nahánějící zajem. No jenže Styxovi se donese, že Salvátor a jeho vlkodlaci si poněkud troufají a roztahují se i tam, kam by neměli, a taky že Salvátor má eminentní (a tajemstvím obestřetný) zájem na tom získat Darcy pro sebe, a tak Styx Darcy unese, aby Salvátora přinutil jít s pravdou ven a taky ho tak trochu naučil, kdo že je tu pánem.

To ale Styx netuší, jak si zavařil, protože ho Darcy nesmírně přitahuje. Darcy se samozřejmě nelíbí, že ji někdo, natož upír, unesl, jenže zjistí, že pro Styxe má taky velkou slabost. A tak se ty dva postupně a současně velmi vášnivě sbližují. Darcy chvíli potrvá, než se naučí důvěřovat svému hřísně krásnému únosci a jemu zas trvá, než pochopí, proč Darcy tak moc, a pokud možno navždy chce.

Aby to ale nebylo tak jednoduché, Salvátor se Darcy nehodlá jen tak lehko vzdát a kuje plány, jak Darcy k sobě přilákat. Nechtěně mu k tomu pomůže i Levor, malý chrlič a nejlepší přítel Shay. Díky Salvátorovi však Darcy zjišťuje, jak že to praví rodiny... No a víc už neprozradím.

Takže shrnuto, knížka se čte moc hezky, Styx byl fjn hrdina a už se těším na příběh Salvátora (škoda jen, že jeho příběh je až šestý v sérii, tenhle byl třetí). Ale LK letos chystají vydat ještě minimálně jeden díl Odhalená temnota (v originále pravděpodobně Darkness Revealed) A přimlouvám se za dodatečné vydání dílu prvního, When Darkness Comes, ať máme sérii postupně kompletní.

(UPOZORNĚNÍ: Tento čtenářský kousek jsem psala v roce 2011, takže údaj o vydání knihy Odhalená temnota už není platný Usmívající se)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama