Email - halova.zuzana@centrum.cz - Tam mi můžete psát dotazy, nápady, hodnocení, ...

Wintertime

1. února 2014 v 17:10 | Zuzana |  Téma týdne
Ach jo! Zima!
No jo, bohužel jsme si ji zatim neužili tak, jak by jsme asi chtěli, ale přeci jen ... Už mě asi znáte .. Takže se na to podíváme trochu zleva a trochu taky zprava ...

Představte si, že je venku tak 35 °C na sluníčku. A je tomu tak celé 2 měsíce. V noci se nedá spát. Nejradši by jste spali venku a nazí. Máte pořád jen žízeň, občas se dostaví i hlad. V pravé poledne se nedá jít ven i když by jste asi nejraději zapluli někam do bazénu. Všude je samý hmyz. Vosy, včely a večer .. komáři! Pro někoho, kdo je venku v létě rád celý den je to ale dost nepříjemné, protože, no .. komu by se taky chtělo dávat si pozor na každé sladší jídlo či pítí, aby vám do něj nelezly nějaká vosy nebo včely a jiná havěť a komu by se taky chtělo nechat se dobrovolně večer okusobat neústupnými komáry! Tohle je to snad nejhorší mínus pro ty, kteří jsou NÁCTILETÍ - neplatí samozřejmě pro ty, kteří pořád jezdí spát pod širé nebe či na nějaký ten ,,trepm'' Každý z vás si určitě v tomhle letním období užije kopce a hory srandy, ale schválně, kdo z vás ani jednou za celou dobu těch krásných, slunečních a teplých letních dní nepronesl větu - ,,Už bych docela chtěl/a zimu.'' nebo ,,Sníh už mi dost chybí.'' a nebo ,,Kdyby tu byl sníh, byl/a bych v něm teď první!'' Samozřejmě, že těchto vět je spousty, ale všechny dávají stejný smysl! Nikdo z nás prostě neví, co v tomhle příšerně teplém období dělat. Všechno je omezené, koupáky jsou narvané k prasknutí, zmrzlina se vám po 2 minutách roztéká, potíte se, už nevíte v čem by jste šli ven, protože je všechno moc teplé, bolí vás hlava a když vylezete jen na hodinku před dům v tílku, máte hned spálená záda. - Proto se taky strašně těšíme na zimu.

Ale představte si, že je venku -10 °C ale sníh - není! Všude fouká velký vítr, všechno je ráno a večer namrzlé, venku nemůžete být ani 3 hodiny, protože by jste zmrzli! Když někam jdete je vám logicky zima, klepete se, mrznou vám ruce a tak dále. Co si asi tak člověk řekne když je takhle venku už skoro 3 měsíce, je dávno po Vánocích, ale sníh nikde? Samozřejmě, že první co z nás vypadne je, že chceme, aby už konečně přišlo teplo a léto. Člověku už pak chybí to, že se nemusí tak oblékat a že se může jít vykoupat jinám než do vany.

Prostě opravdový Češi v tom někdy nemájí moc jasno, ale určitě se shodneme v tom, že teď si většina z nás přeje buď sníh ve velkém množství asi tak do konce února a nebo žádný sníh žádnou velkou zimu a sluníčko :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mišel Mišel | Web | 1. února 2014 v 19:01 | Reagovat

Skvele napísané! :))

Prosím, poradíš? http://misel.blog.cz/1402/blog-vs-blogspot

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama