Email - halova.zuzana@centrum.cz - Tam mi můžete psát dotazy, nápady, hodnocení, ...

S Kecálkem k lepšímu životu

17. března 2014 v 20:26 | Zuzana |  Kecálek
Napřed chci tak nějak vysvětlit, co se tu vlastně bude dít. V této ne moc staré rubrice ,,KECÁLEK'' se budu věnovat převážně cvičení, hubnutí, stravě a tak dále. Nejprve by asi bylo dobré začít s tím, jak začít s cvičením, stravou, ... Ale taky s časem! Každá z nás jistě aspoň jednou v životě držela nějakou tu dietku nebo nějaký ten čas cvičila, ale nějak nám to (někomu) prostě nevycházelo, jak už časově nebo jinak! Proto, do této rubriky zařazuji i pár dílný proram, jak na čas, tedy time management (TM)
A asi rovnou začneme tím, jakých chyb se nejčastěji dopouštíme! ;)


1. Přemýšlejme!

Popřemýšlejte nad tím, co jíte a pijete a také, jak cvičíte. Teprve potom, co dokážete rozlišovat mezi tím, co vám pomáhá zbavit se nadbitečných kil a co nikoliv, začneme dělat správná rozhodnutí. Vše, co jíte má vliv na spalování či ukládání tuků. Totéž platí i při cvičení. Každé cvičení, ve vztahu ke spalování tuků, bude dosahovat jiného výsledku.

2. zvýšení hladiny cukru v krvi - hlavního faktoru ovlivňujícího, jestli tělo spaluje tuky

Když zvýšíte hladinu cukru v krvi, dáváte tělu jasný signál - Ukládej tuky! Jakmile si toto neuvědomíte, cvičení pro vás bude jen noční můra!
Proto se vyhýbejte bílému pečivu, slaným a sladkým nápojům (Sprite, Fanta, Coca-Cola,..)
Nejideálnější je čistá voda! Po každém jídle se totiž hladina cukru v krvi zvedá, jde o to, jak moc a na jak dlouho.Když naše tělo čerpá energii, začíná nejprve u sachaaridů, pak čerpá z bílkovin a nakonec přejde na samotné tuky. Pokud tedy mezi jídly pijeme sladké nápoje, tělo bude pořád brrát energii ze sacharidů (které jsou v nápojích obsaženy). K tukům se proto naše tělo ani nedostane a tak nespálíte ani gram.
Kdy tělo přejde na spalování, zaláží hlasně na množství sacharidů a proteinů v jídle a na rychlosti metabolismu.


3. Cvičení podle zastaralých metod

V 80. letech bylo totiž populární cvičení při nízké intenzitě, které ale trvalo až moc dlouho. Např. lehký běh po dobu 30 - 45 min. Bohužel ale tímto cvičením nedocílíte takových výsledků.

4. Věnujte aspoň 10 min. přípravě jídelníčku na další den

Jestliže tento krok opomenete, pak se jen těžko vyhnete následující situaci!
Pokud jste mimo domov a přepadne vás hlad, jsou tak dvě možnosti, restaurace či fast food.
Na restauraci bohužel není čas nebo i peníze.
Fast food je asi to nejhorší, co pro své tělo můžete udělat! Samozřejmě, že hladovění také není ten nejlepší způsob. A proto si před odchodem z domu připravte svačinu. Proto přemýšlejte, co vás následující den čeká a zvažte, jak moc se na to připravit!5. Málo zeleniny!

Zelenina je velic bohatá na vitamíny a vlánkinu, která zlepší váš zažívací systém a udrží na uzdě hladinu cukru v krvi. Tím dojde k zachování podmínek pro spalování tuků. Proto nám zelenina při našem snažení zbavit se přebytečných kil pomůže!


6. Špatný životní styl!

Vysedávání v barech nebo hospodách dlouho do noci je dost nevhodné, když chcete spálit tuky nebo nabírat svalovou hmotu. Ve spánku tělo totiž obnovuje svalové tkáně, které jsou poškozené a vytváří mnoho důležitých hormonů. Většina z nich našemu tělu pomáhá při odbourávání tuků.7. Neplánujeme a neanalizujeme svůj cvičební plán

Ať už cvičít oma či v posilovně a nevedete si cvičební plán, kterým se řídíte, jistě nespalujete tuky tak, jak by jste třeba mohli. Mít cvičební plán se snad stejně tak důležité, jako cvičení samotné. Jak si například při půl ročním cvičení zapamatujete, které cviky vám dělaly problémy či které cviky vám nešly?! Cvičební plán je prostě důležitý k samotnému cvičenímu!
Můžete si například záznamy o cvičení psát na papír, do počítače či na nějaký webový portál, kde se na toto specializují.
"Musíte udělat jedinou věc. - Začít!"

;-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AScorioura AScorioura | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 10:14 | Reagovat

Others is capable of doing a bigger harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse.  Core maca from the supplier energetix is an herb that tests quite well for a number of males.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama