Email - halova.zuzana@centrum.cz - Tam mi můžete psát dotazy, nápady, hodnocení, ...

Plánovat či neplánovat?

8. října 2014 v 14:24 | Zuzana |  Téma týdne
,,Má smysl něco plánovat?'' <- Tuhle otázky si pokládám pokaždé, když si něco naplánuji a samozřejmě to nevyjde!

Myslím si, že člověk, který si pokaždé něco naplánuje a nikdy mu nic nevyjde právě podle plánu, už pak ani nemá náladu něco naplánovat na budoucí dobu.

Například já... Jsem sice už starší, ale pořád jsem považovaná za dítě.
-> Mnohokrát už jsem se spálila a zklamala při plánování a rozhodování. Ale stejně! Pokaždé si představuji a plánuji, jak bych chtěla, aby něco dopadlo.
Tak přesně tohle bych napsala před pár lety. Ale dnes už neplánuji do předu vůbec nic!
A jakto? Začalo to takhle ...

Jednou, když jsem byla ještě menší holčička, která se těšila z nastávajících prázdnin jsem měla odjed na 14 dní ke své babičce do Příbrami (což bylo pro mě daleko od domova)
Pár dní před babičky příjezdem (jela si mě vyzvednout) mluvila s babičkou moje maminka. Dala mi babičku k uchu a ona mi říkala, co všechno budeme dělat. Půjdeme na tu obrovskou pizzu, co tady u nás dělají. Koupím ti ty šatičky, které se ti tak líbili a maminka na ně neměla penízky a půjdeme na koupaliště, kde mají tobogán. A byla jsi v zoo? Tak pojedeme i do zoo, Na Svatou horu a půjdeme se podívat na tetu do nemocnice (Teta dělala v kanceláři, kde kopírovala dokumenty a třídila poštu do schránek), tam se povozíme výtahem a teta ti okopíruje ruce.
Strašně jsem se těšila! Nemohla jsem dospat dne, kdy si pro mě konečně přijede babička a budeme mít na každý den nějaký program.

Den před odjezdem ...
Mamce volala babička a oznámila jí špatnou zprávu. Děda umřel! V tu ránu, jako kdybych dostala šok. Když mi to mamka oznámila, nemohla jsem se hnout z pokoje. Koukala jsem na fotky, které jsem z dědou jako miminko a holčička měla, pouštěla si videa a na kterých děda byl a poslouchala písničku, kterou mě děda naučil! K babičce jsem nejela, protože zařizovala věci kolem dědova úmrtí.

Čas rány zahojil a já chtěla plánovat pokaždé, když se naskytla nějaká přílžitost.

Současnost ...
Chtěli jsme s přítelem o letních prázdninách jed na motorce pod stany na víkend, navštívit na motorce některé hrady a zámky, nějaké to koupaliště. Měli jsme naplánováno kempování, vybraný stan, karimatky, spacáky a chladící box, které si koupíme. Jednou jsme vyjeli na nákup, po cestě jsme zastavovali u jedné cesty, která se nedalala projed a museli jsme se vrátit. Bohužel jsem ale při slézání z motorky zavadila o výfuk a spálila si nohu dost hluboko (popálenina 3st.) Nesměla jsem na sluníčko, do vody a pomalu jsem nemohla ani chodit, jak mě noha bolela. Museli jsme kempování, koupání i návštěvy hradů zrušit. Celý měsíc jsem seděla jen doma a koukala z balkonu, jak všichni chodí s plavkami na koupaliště a já nemohla s nohou ani na sluníčko natož do vody.
Tohle se mi stalo teď o prázdninách...

Samozřejmě se toho stalo mnohem víc mezi tím nepodařeným prvním a posledním plánem, ale tím vás tu nebudu zatěžovat- Tyhle dva mě nejvíce zklamali!

V naší rodině se tedy od prvního mého plánu vede jedno heslo/motto - chcete-li ->

Radši nic neplánovat a nechat to koňovi, ten má větší hlavu. Nějak se to vyvine a nějak to taky dopadne!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama